Wednesday, December 5, 2018

Jak mądrze oszczędzać?

Oszczędzanie to umiejętność, która ostatecznie przekłada się na uzyskanie niezależności ekonomicznej. Nad czym jednak polega mądre, świadome oszczędzanie i w jaki sposób zwiększyć efektywność zakładania depozytów oszczędnościowych w bankach detalicznych? W artykule zobaczysz, w jaki sposób zarządzać kapitałem, nawet ograniczonym, aby nie tylko ochronić pieniądze przed inflacją, ale faktycznie zarobić.

Jedna z najważniejszych zasad to unikanie tylko oszczędzania. Lokata bankowa faktycznie ochrania kapitał przed inflacją i daje niewielką stopę zwrotu, ale przy marzeniach o niezależności ekonomicznej to za mało. Dobry wybór lokaty bankowej zapewnia już większy zysk. Co zatem możesz zrobić, aby zwiększyć efektywność depozytów oszczędnościowych? Lokaty promocyjne lub generowanie możliwie maksymalnego kapitału, aby przejść do segmentu klientów premium w bankach detalicznych to dwa główne scenariusze. Połączenie obu jest o oczywiście możliwe, bez większych problemów. Mądre oszczędzanie wymaga analizy praktycznie wszystkich ofert banków detalicznych, najlepiej przez bezpłatne porównywarki multimedialne i przez lekturę regulaminów. Niektóre banki detaliczne posiadają mniejsze limity, w których wychodzą do klienta z negocjacjami odnośnie oprocentowania, a inne wyższe. A to już często spora różnica, biorąc pod uwagę środki na poziomie, np. 100, 200 000 złotych. Warto również, aby inwestor indywidualny rozpatrzył strukturyzację lokat, niekoniecznie samodzielną. Wiele banków pozwala połączyć lokaty i instrumenty rynku kapitałowego, czy fundusze inwestycyjne, często o innowacyjnym charakterze. Niestety takie umowy zawiera się na długie lata i nikt nie gwarantuje otrzymania zysku z podobnej inwestycji. Im szybciej zaczniesz przygodę z oszczędzaniem, tym lepiej dla budowania doświadczenia i sprawdzania różnorodnych ofert.

Mądre oszczędzanie polega przede wszystkim na stopniowym podejmowaniu ryzyka, na testowaniu różnych rozwiązań w bankach detalicznych, na łączeniu lokat bankowych z instrumentami rynku kapitałowego. Dzięki temu inwestor indywidualny jest w stanie niewielkim kosztem czasu uzyskać możliwie największe zwroty z nadwyżek kapitałowym. Czy posiadasz własne techniki świadomego, mądrego oszczędzania?

Thursday, October 4, 2018

Czym jest w ogóle kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to mało skomplikowana inwestycja finansowe, nie oznacza to jednak, że można ją bagatelizować. Każda informacja jest przydatna, osoba zainteresowana powinna zdawać sobie sprawę i przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji najpierw dysponować konkretnymi argumentami, czyli wiedzą. Kredyt gotówkowy każdy jest inny i o tym właśnie trzeba pamiętać, najpierw podstawą jest zapoznanie się z propozycjami, ich jak wiadomo, jest kilka. Każdy kredyt gotówkowy ma swoje diametralne różnice i właśnie na tym warto jest się skupić.

Kredyt gotówkowy to umowa zawarta między klientem a wybranym bankiem. Powinna być świadomość decyzji, bo przecież warunki umowy z góry są określone. Każda pochopnie podjęta decyzja niestety wiąże się z konsekwencjami, niekiedy bardzo obciążającymi, zatem warto jest uważać. Trzeba do tematu podejść przede wszystkim rozsądnie, zajrzeć do źródeł wiadomości, które przecież są teraz na przysłowiowe wyciągnięcie ręki. Komunikacja jest bezproblemowa, zatem jak najbardziej warto jest z tego korzystać. Najpierw wiedza, a dopiero poważne podejście do inwestycji, oto pomocne wskazówki:

Zainteresowaniem cieszy się kredyt gotówkowy na dowolny cel i nie powinno być z tego względu dużego zaskoczenia, jest to przecież oferta ciesząca się komfortowymi warunkami. Każdy może z niej skorzystać, nie ma jakich specjalnych wytycznych. Oczywiście najpierw trzeba przedstawić swoją wiarygodność, obowiązkiem jest weksel in blanco, poręczenie osób trzecich, a jako dodatek zaświadczenie o ubezpieczeniu. Każdy dodatkowy argument oferuje większe szanse na pozytywną opinię instytucji bankowej. Starsze pokolenie również bez problemu mogą korzystać z powyższego rozwiązania, bo przecież kredyt gotówkowy na dowolny cel jest dla każdego. Seniorzy zobowiązani są na dostarczenie ostatniego wycinka emerytury jak również zaświadczenia z ZUS, gdyż to z tych dokumentów jest szansa obliczyć dokładnie kapitał. Kredyt gotówkowy na dowolny cel jak sama nazwa wskazuje może być przeznaczony na wszystko, tutaj absolutnie nie ma żadnych wytycznych. Wszystko zależy od osoby zainteresowanej oraz jej podejścia, może to być inwestycja w rozrywkę jak również codzienne potrzeby, chociażby remont mieszkania. Kredyt na rachunek bieżący to skorzystanie z istniejącego już konta, a więc przede wszystkim oszczędza się sporo cennego czasu. Instytucja bankowa pierw sprawdza historię podanego rachunku, jeśli tylko wszystko się zgadza, a dane konto nie ma ukrytych zadłużeń można śmiało czekać na pieniądze. Karta kredytowa także jest wygodną opcją, tutaj kapitał jest zamrożony. Można śmiało z niego skorzystać, ale jest z góry określony limit. Granica to jest świetnym zabezpieczeniem dla osób, które nie zawsze potrafią rozsądnie gospodarować finansami. Jest określony limit dzięki czemu dana osoba nie może wydać za dużo jednego dnia. Karta kredytowa jest także tania w utrzymaniu, zatem każdy może sobie na nią pozwolić, zarówno karty jak i kredyty porównasz na 17bankow.com.

Friday, August 3, 2018

Główne zalety kredytu samochodowego


Finansowanie samochodu osobowego to bardzo często droga przez mękę długoterminowych oszczędności. Czy warto się, aż tak poświęcać w generowaniu nadwyżek w budżecie domowym, czy może raczej postawić na coraz bardziej atrakcyjny kredyt samochodowy? W artykule poznasz najważniejsze zalety kredytu samochodowego, a pod tym linkiem znajdziesz najlepszy ranking w sieci www.17bankow.com.

Potencjał kredytu samochodowego dla firm i klientów indywidualnych

Tak naprawdę kredyt samochodowy jest kredytem w pełni celowym, a zatem wymaga dopełnienia dodatkowej papierkowej roboty, która objawia się jednak zmniejszeniem oprocentowania. Przy niskich stopach procentowych kredyt samochodowy staje się jeszcze bardziej interesujący, głównie z perspektywy właścicieli działalności gospodarczej. Jeżeli chcesz zoptymalizować koszty uzyskania przychodów to samochód na kredyt to całkiem sensowne rozwiązanie, które przecież nie traci, aż tak bardzo na wartości. W wielu przypadkach dochodzi do sprzedaży i wymiany kredytu samochodowego z innymi właścicielem firmy. To często spotykana praktyka. Kolejny plus to bardzo duża dostępność atrakcyjnych form finansowania samochodów nie tylko w bankach, ale instytucjach finansowych powiązanych bezpośrednio z największymi koncernami motoryzacyjnymi. Szczególnie dobrze wybierać się na cykliczne promocje, gdzie możesz spotkać kredyty samochodowe połączone ze świetnymi pakietami ubezpieczeń dodatkowych. Oprocentowanie kredytu samochodowego jest niższe niż pożyczek gotówkowych. Nie ma ponadto ograniczeń w kwestiach wartości samochodu. Trzeba jednak uważać, aby przypadkiem pojazdu nie uszkodzić. Ubezpieczenie AC jest obowiązkowe, ale przechodzi na bank, a nie na kredytobiorcę. Z dużym prawdopodobieństwem samochód na kredyt jest bardziej szanowany. Kierowca uważa, aby nie narazić się na dodatkowe konsekwencje ekonomiczne.

Elastyczne rozłożenie spłaty zobowiązania

Rozkład rat w kredycie samochodowym to również bardzo ciekawa kwestia. Możesz skorzystać z rat balonowych, 50/50, czy malejących. W niektórych podziałach nie występują nadmierne koszty dodatkowe. W proces dogodnego finansowania pojazdów angażuje się wiele koncernów motoryzacyjnych. To rynek stosunkowo zaufany, maksymalnie wiarygodny pod kątem dopełnienia formalności i analizy kredytobiorcy.