Tuesday, March 17, 2020

Czy anulowanie pożyczki samochodowej jest możliwe?

Nie ma czegoś takiego jak anulowanie kredytu samochodowego. Nie możesz po prostu przywieźć pojazdu do dealera, przekazać klucze i oświadczyć, że nie będziesz już płacić. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości wyjścia z pożyczki samochodowej, która nie sprawdziła się w Twoim przypadku.

Dlaczego chcesz anulować pożyczkę na samochód?

Ustalenie najlepszego sposobu wyjścia z niechcianej pożyczki samochodowej zależy w dużej mierze od tego, dlaczego chcesz to zrobić w tej sytuacji. Spójrzmy na niektóre scenariusze i co możesz zrobić, aby skutecznie „anulować” pożyczkę na samochód.

Nie możesz sobie pozwolić na miesięczną płatność?

Jeśli kochasz swój pojazd, ale to właśnie miesięczna płatność sprawia, że myślisz o anulowaniu, możesz rozważyć refinansowanie. W zależności od tego, jak długo masz pożyczkę i od tego, czy poprawiła się twoja zdolność kredytowa, możesz kwalifikować się do niższej miesięcznej płatności poprzez refinansowanie. W ramach refinansowania możesz obniżyć płatność dzięki nowej umowie, uzyskując niższe oprocentowanie lub przedłużając okres kredytowania.

Finansowanie nie jest dla Ciebie odpowiednie?

Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę na samochód i zdecydowałeś, że taka forma finansowania nie jest dla ciebie, możesz znaleźć się w trudnej sytuacji. W zależności od tego, kiedy zaciągnąłeś pożyczkę, możesz mieć opcję lub dwie. Jeśli właśnie dostałeś pojazd i masz wyrzuty sumienia, być może będziesz mógł go zwrócić bez zadawania pytań, jeśli jest to wyraźnie określone w umowie. Dealerzy i pożyczkodawcy nie są jednak zobowiązani do tego i zazwyczaj tego nie robią. Rzadko można znaleźć pożyczkę, która oferuje tę opcję. Drugą opcją, jeśli pożyczkodawca na to pozwala, jest skłonienie kogoś do zaciągnięcia pożyczki. Założenie pożyczki oznacza, że ​​znajdziesz kogoś, kto zabierze samochód i przejmie twoją pożyczkę. Jeśli pożyczkodawca na to pozwala, nowy kredytobiorca musi się zakwalifikować na warunkach, które już obowiązują.

Finansowanie jest w porządku, samochód nie?

Jeśli chcesz się pozbyć pojazdu, zazwyczaj masz kilka opcji, aby wydostać się z jednego i przejść do czegoś innego. Jeśli masz z tym problemy od pierwszego dnia, możesz sprawdzić prawa, aby sprawdzić, czy masz jakieś rozwiązanie. Zazwyczaj pojazd musi mieć wadę, która jest objęta gwarancją i pojawia się w określonym czasie po zakupie i utrzymuje się pomimo kilku napraw.

Po prostu chcesz innego pojazdu?

Jeśli szukasz innego samochodu, zwykle możesz wymienić swój obecny pojazd na inny lub sam go sprzedać. Kluczem w obu tych sytuacjach jest spłata istniejącej pożyczki. Działa to najlepiej, jeśli w twoim samochodzie jest kapitał. Posiadanie kapitału oznacza, że ​​pojazd jest wart więcej niż jesteś winien pożyczce. Jeśli zdecydujesz się na wymianę samochodu, dealer spłaci saldo pożyczki i poda różnicę lub zastosuje ją do zaliczki na następny pojazd. Jeśli sprzedajesz samochód prywatnie, jesteś odpowiedzialny za spłatę pożyczkodawcy i załatwienie formalności.

Z tej listy widać, że masz kilka opcji na wyjście z pożyczki samochodowej, która nie jest odpowiednia dla ciebie, o ile zrobisz to we właściwy sposób. Bez względu na powód, dla którego chcesz zrezygnować z kredytu samochodowego, ważne jest, abyś cały czas komunikował się z pożyczkodawcą.

Jedną z sytuacji, w której nie chcesz się znaleźć, jest sytuacja, w której pożyczkodawca nie wie, że chcesz coś zmienić. Może to spowodować niewykonanie pożyczki, jeśli przestaniesz dokonywać płatności, a ostatecznie odzyskać. Odzyskanie wpływa negatywnie na twoją zdolność kredytową i pozostaje w twoich raportach kredytowych przez siedem lat.