Friday, August 3, 2018

Główne zalety kredytu samochodowego


Finansowanie samochodu osobowego to bardzo często droga przez mękę długoterminowych oszczędności. Czy warto się, aż tak poświęcać w generowaniu nadwyżek w budżecie domowym, czy może raczej postawić na coraz bardziej atrakcyjny kredyt samochodowy? W artykule poznasz najważniejsze zalety kredytu samochodowego, a pod tym linkiem znajdziesz najlepszy ranking w sieci www.17bankow.com.

Potencjał kredytu samochodowego dla firm i klientów indywidualnych

Tak naprawdę kredyt samochodowy jest kredytem w pełni celowym, a zatem wymaga dopełnienia dodatkowej papierkowej roboty, która objawia się jednak zmniejszeniem oprocentowania. Przy niskich stopach procentowych kredyt samochodowy staje się jeszcze bardziej interesujący, głównie z perspektywy właścicieli działalności gospodarczej. Jeżeli chcesz zoptymalizować koszty uzyskania przychodów to samochód na kredyt to całkiem sensowne rozwiązanie, które przecież nie traci, aż tak bardzo na wartości. W wielu przypadkach dochodzi do sprzedaży i wymiany kredytu samochodowego z innymi właścicielem firmy. To często spotykana praktyka. Kolejny plus to bardzo duża dostępność atrakcyjnych form finansowania samochodów nie tylko w bankach, ale instytucjach finansowych powiązanych bezpośrednio z największymi koncernami motoryzacyjnymi. Szczególnie dobrze wybierać się na cykliczne promocje, gdzie możesz spotkać kredyty samochodowe połączone ze świetnymi pakietami ubezpieczeń dodatkowych. Oprocentowanie kredytu samochodowego jest niższe niż pożyczek gotówkowych. Nie ma ponadto ograniczeń w kwestiach wartości samochodu. Trzeba jednak uważać, aby przypadkiem pojazdu nie uszkodzić. Ubezpieczenie AC jest obowiązkowe, ale przechodzi na bank, a nie na kredytobiorcę. Z dużym prawdopodobieństwem samochód na kredyt jest bardziej szanowany. Kierowca uważa, aby nie narazić się na dodatkowe konsekwencje ekonomiczne.

Elastyczne rozłożenie spłaty zobowiązania

Rozkład rat w kredycie samochodowym to również bardzo ciekawa kwestia. Możesz skorzystać z rat balonowych, 50/50, czy malejących. W niektórych podziałach nie występują nadmierne koszty dodatkowe. W proces dogodnego finansowania pojazdów angażuje się wiele koncernów motoryzacyjnych. To rynek stosunkowo zaufany, maksymalnie wiarygodny pod kątem dopełnienia formalności i analizy kredytobiorcy.