Thursday, May 6, 2021

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Teoretycznie zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest bardzo proste i ogranicza się do zaledwie kilku kroków. Jest to prawdziwa przepaść w porównaniu do np. kredytów hipotecznych, w przypadku których łączny czas trwania wszystkich formalności to nawet dwa miesiące. Oczywiście nie oznacza to, że wnioskując o kredyt gotówkowy, można uzyskać pieniądze niejako „od ręki”. Niemniej cała ta procedura jest o wiele prostsza i – przy odrobinie szczęścia – trwa zaledwie kilka dni.

Co trzeba zrobić, by dostać kredyt gotówkowy?

Chcąc otrzymać kredyt gotówkowy, należy wykonać kilka prostych czynności. Niektóre z nich można wykonać zdalnie, ale bardzo często metoda ta jest niepraktyczna. Dlatego w przypadku większych kwot, warto:

Wybrać się do banku. Bez tego trudno zaciągnąć duży, konkretny kredyt gotówkowy. Owszem – można to zrobić za pośrednictwem sieci Internet, ale w praktyce wiąże się to z dużym ryzykiem odrzucenia wniosku. Wynika to z faktu, że rozpatrywanie wniosku przez Sieć, wiąże się z bardziej restrykcyjnym podejściem do możliwości finansowych klienta.

Dokonać symulacji – zanim złożymy wniosek, warto poprosić pracownika banku o symulację wybranego kredytu. Dzięki niej będzie wiadomo, czy dana oferta jest w ogóle opłacalna. Oczywiście kredyty gotówkowe są stosunkowo drogie, co oznacza, że warto dokładniej przestudiować oferty kilku banków.

Złożyć wniosek – jeśli kredytobiorca wybrał już odpowiedni dla siebie bank, to czas złożyć wniosek. Również i tutaj przyda się pomoc pracownika banku, który dokładnie wyjaśni wszystkie wątpliwości. Jeśli istnieje taka potrzeba, to do wniosku powinno być dołączone zaświadczenie o dochodach.

Czekać na decyzję banku. Pamiętajmy, że nie można składać wniosków „na próbę”. Jeśli w przeciągu miesiąca kredytobiorca złoży ich zbyt wiele, to BIK może odczytać to jako podstawę do obniżenia scoringu. To z kolei wiąże się z mniejszą zdolnością kredytową.

Czekać na uruchomienie kredytu. Gdy wniosek zostanie rozpatrzony poprawnie, kredytobiorca otrzymuje stosowne powiadomienie na ten temat. Następnie jest on zapraszany do siedziby banku, gdzie ma miejsce podpisanie umowy i uruchomienie kredytu. Samo uruchomienie następuje najczęściej w przeciągu kilku godzin od złożenia podpisu.

Podsumowując, etapy wnioskowania o kredyt gotówkowy nie są jakoś specjalnie skomplikowane i zawiłe. Wręcz przeciwnie – sama procedura jego przyznania jest dość prosta i – co równie ważne – nie trwa długo. Co więcej, środki są przelewane bezpośrednio na rachunek bankowy kredytobiorcy, a nie do rąk trzecich.